Pravidla poskytování licencí programů Dositech pro rok 2017 a dále.

V letech 2002 - 2015 jsme poskytovali autorské licence k našim programům přirozeným způsobem podle Autorského zákona - fakturovali jsme autorskou odměnu za licenční oprávnění formou prodeje licenčního kódu.

Po změnách v zákonech, platných od 1.1.2016, je tato forma z právního hlediska problematická a museli jsme přistoupit k právním změnám. Po vysvětlení odborníků jsme podnikli příslušné kroky a úpravy, které zveřejňujeme níže.

Nová právní forma poskytování licencí k našim programům je následující:

Program Dositech 8 existuje po právní stránce nadále, k němu jsme ale vytvořili právní variantu Dositech 9, která umožní užívání Dositechu jak plátcům, tak neplátcům dph. Samotný prodej licence, jak bylo normálním zvykem až do r. 2016, není podle nových výkladů zákona možný, připravili jsme jinou variantu, jak poskytnout licenci přirozeným způsobem.

Podle Občanského zákoníku jsme založili nový spolek DOSITECH z.s., IČO 01754335, bankovní účet 277893307/0300 Členové tohoto spolku mohou s výhodou užívat program Dositech 9, který má všechny funkční vlastnosti programu Dositech 8. Poskytnutí licence je vázáno na zaplacení členského příspěvku. Ten sice není zatížen DPH, ale zase jej nelze uvést do nákladů. Výši členského příspěvku jsme stanovili stejnou, jako byla historická cena licence, aby uživatelé nepocítili žádný finanční rozdíl.

Členské příspěvky spolku Dositech:
                              
Členské příspěvky:
Členství na jedno čtvrtletí 500,-
Členství na 1/2 roku 800,-
Členství na 1 rok 1 500,-
Členství na 2 roky 2 800,-
Členství na 3 roky 3 900,-

Členem se stane zájemce o užívání programu Dositech 9, který zaplatí členský příspěvek. Každý člen obdrží členský kód, který umožní výhodné užívání programu.

Je zřejmé, že po technické stránce je poskytování licencí stejné jako dříve. Těší nás podpora a pochopení, které nám většina uživatelů projevila před rokem 2017 a projevuje ji nadále, jsme za to vděčni. Vynasnažíme se obojí opětovat.

Vaše společnost Themis.

Poslední úprava stránky 21. června 2018.

Úvodní stránka software Themis: www.themis.cz/leksof.htm